DVB-C

Dijital Televizyon Yayıncılık Teknolojileri

by / 0 Comments / 875 View /

  Son yıllarda üretilip satışa sunulan LCD – LED – OLED televizyon alıcılarının DVB-T ve/veya DVB-C Tunerli olmaları; Merkezi Uydu Tv dağıtım sistemlerinde yeni alternatif çözümler sunmaktadır.
Klasik Headend (ana yayın merkezi) sistemlerindeki kanal frekans bandının sınırlı olması, HD yayınların (yüksek çözünürlüklü) Analog sistem ile iletilmesinin mümkün olmaması..  artık günümüz TV alıcıları, DVB-T ve DVB-C modülatörler ile sorun olmaktan çıkmıştır.
  Eski tip Headend sisteminizdeki 1 Analog TV kanalına karşı gelen bir frekanstan DVB-C modülatör  ilavesiyle 10 SD veya 4 HD TV yayını.. DVB-T modülatör ilavesiyle 5 SD veya 2 HD TV yayını mevcut sisteme ilave edebilirsiniz.

Bu modulatörler ile; uydulardan aldığınız yayınları, kapalı-devre televizyon kamera sistemleri (CCTV) ya da video oynatıcılardan alacağınız ses / video sinyallerini DVB-T ve DVB-C standartı kullanan herhangi bir TV’ye gönderebilirsiniz.
Yapılan bu işlemin diğer bir adıda Dijital Televizyon sistemidir.
dijital tv
Ekran ve klavyesi vasıtası ile veya USB arayüzü ile bilgisayara bağlanarak TV kanalarının konfigürasyonunu yapabilirsiniz.
RF birleştirici sayesinde mevcut anten sinyallerinden module edilmiş kanallar kolaylıkla eklenebilir.

Ayrıca diğer modulatörler ve herhangi RF sinyalleri ile seri bağlanılarak SMATV sistemindeki bir koaksiyel kablodan geçen kanal sayısı istenilen miktarda arttırılmış olur.
Böylelikle; mevcut bina TV dağıtım sisteminizin amplifikatör, bölücü, kablo, priz malzemelerinde herhangi bir müdahalede bulunmadan.. TV kanal sayılarını arttırabilir, HD yayınlar ilave edebilir, DVD-VCD gibi görüntü ve ses cihazları ekleyebilir, SMATV sistemi yapılmış olan yerleşim yerinde INFO kanallar ilave edebilir ve CCTV kamera – güvenlik sistemlerinizin TV cihazlarınızdanda yüksek çözünürlüklü ( HD ) olarak izlenmesini sağlayabilirsiniz.

DVB-C

Dijital Modülatör

Your Commment

Email (will not be published)