hybrid-settopbox

Yeni dönemin Alıcıları .. Hybrid SetTopBox

by / 0 Comments / 641 View /

İzleyicinin içerik olarak fazla seçim yapma şansının olmadığı klasik TV alıcıları, karasal ve kablo yayınları, sadece DVBuydu alıcısı olarak kullanılan receiver ..  DVD, VCD, mp3 gibi klasik medya araçları; yeni medya çağının teknolojisine ve izleyici ihtiyaçlarına göre; artık demode oldu.

Günümüzde insanlar; karşısına oturdukları TV ekranından; hem dünya çapında sayıları binleri bulan tematik TV kanallarını , hem internet hızı ve teknolojisinin gelişimiyle sağlanan interaktiviteyi,  görsel ve işitsel medya araçlarını.. eğlence ve oyunu.. hemde kişiye özel (foto albüm – müzik albümü – sosyal medya.. v.b. gibi) bağlantılara tek kutudan erişmek istiyor.

set top box

Hybrd Set Top Box

İnternet bağlantısı dolayısıyla içerik zenginliğine ulaşmış olan izleyici, özgür olarak kendi eğlence tercihlerine, hobilerine ve kültür yapısına göre tercih ettiği içeriğe erişmeyi istiyor.

Bu yüzden de, bu değişime ayak uyduran üreticilerin yeni nesil settopbox cihazlarında; DVB-S, DVB-T, DVB-C, kablolu ve kablosuz internet bağlantısı, kayıt, zaman ötelemeli oynatma, kart – modül girişleri ve her türlü medya aracına erişim bağlantıları mevcut.
Bu tür kutulara kısaca hibrid settopbox adı veriliyor.

Böylelikle; internet üzerinden serbest olarak yayınlanan dünya çapındaki O.T.T. TV kanalları, çoğu medya kuruluşlarının açık linklerini vererek yayınladıkları web TVleri, belediye, tematik – küçük bütçeli sadece internet üzerinden yayın yapmakta olan televizyon kanallarını; Lokal olarak sahip olduğumuz yayın bağlantımız olan ( DVB-C merkezi yayın, DVB-T.. DVB-T2, kablo TV.. gibi) yayınlarla birlikte, tek bir kutudan seyredebilme tekniğine kavuşmuş oluyoruz.

irenis_settopbox

Set Top Box arka panel

Your Commment

Email (will not be published)