IP TV

Yerel Network (LAN) üzerinden Uydu TV yayın iletimi

by / 0 Comments / 1836 View /

(Ürün inceleme makalesi)

  Bu cihaz, otel ve hastanelerde hotel iptv, TV yayın merkezi olarak kullanılır olmanın yanı sıra.. Uydu-TV yayınlarını binalarda kurulu yerel ağlarından (LAN) izlemek isteyen kurum, banka merkezleri, üniversite kampüsleri, stadyum, spor salonu, havaalanları.. gibi yerler için de rahatlıkla kullanılacak bir IPTV Headend ürünü.

Uydu IP  Gateaway profesyonel bir ürün, bütün o yüksek teknoloji  19 inçlik bir kabinin içine sığdırılmış.

IP TV

Yerel Network (LAN) üzerinden UYDU TV yayınlarının iletilmesi.

Ön panelde, cihazın operasyon durumunu gösteren ve şebeke arayüzlerinin ilk kurulumunda önemli bilgileri görebileceğiniz iki satırlık LCD bir gösterge de var.

Bu panelin sağında 3 Led ve daha sağda cihazı kontrol etmenizi sağlayan yuvarlak düğme bulunuyor. Ayrıca ön panelinde 4 transponder (uydu yayın paketleri) için 4 adet CAM modül girişleri bulunuyor.

Yani bu İnternet Geçidi ile birlikte maksimum dört adet çok kanal çözücülü şifre modülünü aynı anda kullanabilirsiniz.

Tüm parçalar, mükemmel bir işçiliğe işaret ediyor. Çift besleme ünitesi; cihazın kesintisiz çalışması için tasarlanmış. Cihazın arka panelinde; 4*2 ASI Giriş ve çıkışları, 2 yedekli IP-GigE-SFP modül giriş ve çıkışları bulunuyor.

Profesyonel kullanım genellikle, kesintisiz kullanım anlamına gelir.Bu nedenle yeteri kadar dahili fanla içeriye sürekli taze hava girişi sağlanması bir zorunluluktur.Böyle bir sistem olmadan parçalar aşırı ısınma ve yanma tehdidi altında kalabilir.

Bu soğutma sistemi de cihazın profosyonel olarak sunucu veya zayıf akım odalarında Rack Kabinlerde çalıştırılması gerektiğini gösteriyor. Böyle özel bir odada fanlar istedikleri kadar gürültü çıkarma özgürlüğüne sahiptir.

İnternet Geçidine ( IPTV Gateway ) ilk erişimden önce ağ bağlantılarını yapmak zorundasınız.

Bunun için ağ arayüzünden doğrudan bir bilgisayara veya router’a bağlı olması ve bir IP adresi alması gerekiyor.Ön paneldeki düğme ve LCD gösterge işte tam bu noktada devreye giriyor.

İnternet Geçidinin IP adresini ön panelden öğrendikten sonra yapmanız gereken sadece bilgisayarda internet gezgininin adres satırına cihazın IP adresini girip cihazın arayüzüne ulaşmak. Bunun için varsayılan kullanıcı adı ve şifresini giriyorsunuz.

gateway-interface

Uydu – IP Gateway cihazı arayüzü (interface).

Size, ilk iş olarak kendinize ait bir kullanıcı adı ve şifre atamanızı tavsiye ederiz.Böylece cihazın yetkisiz kişilerce kullanılmasının önüne geçmiş olursunuz. Uydu ve network sistemlerinde çalışanlara tanıdık gelecek bir arayüz tasarımı var.

Bir tanesi yeteceği halde neden iki Eternet portunun olduğunu merak ediyorsanız, yanıtı son derece basit: İki eternet  portu olduğunda kanalları farklı seviyelerde dağıtmak ve her ağ bağlantısına farklı IP adresi atanarak farklı seviyelerin aynı ağ mimarisi içinde bir araya gelmesi de sağlanmış olur.
Son olarak, bir de yüksek tanımlı içeriğin gerektirdiği genişbant sorunu vardır ve bu da birden fazla bağlantı gerektirebilir.

Bizim test ettiğimiz numunenin üzerinde dört DVB-S2 tuner bulunuyordu. Sadece bir cihazla 32 uydu TV sinyallerini alıp işleyerek.. dağıtmak mümkün.

Alman teknolojili Gateway cihazı; ayrıca DVB-T, DVB-C ve analog sinyalleri de alarak IP formatına çeviriyor. Ayrıca cihaza opsiyonel olarak PID filtreleme ve 4 adet DVB uyumlu multipleks oluşturma özellikleri eklenebiliyor.Tak & Çalıştır donanım modüllerini değiştirerek sisteme bu özelliği kazandırabiliyorsunuz.